(0)

[email protected]
Пн. - Нд. 09:00 - 21:00
(098) 6902340
Новини
Назад29.09.2020

Чому сонячне світло погано впливає на вино

Якщо ви не хочете, щоб фруктовий і квітковий аромат перетворився на щось жахливе, то вино необхідно зберігати якнайдалі від сонця.
Напевно, ви вже знаєте, що сонячне світло впливає на вино і може прекрасну пляшку вина перетворити на огидне пійло. Давайте розберемося, чому так відбувається.

Небезпечне не саме сонячне світло, а ультрафіолетові промені, які в ньому містяться. Під впливом утрафіолету у вині утворюються рибофлавін (вітамін B2) та пантотенова кислота (вітамін B5), які вступають у реакцію з амінокислотами, що містяться у вині. Ці складні сірчисті та неприємні на запах речовини ми й відчуваємо.
Усього лише 3 години на сонці та вино у прозорій пляшці буде безнадійно зіпсовано. Для вина у зеленій пляшці необхідно 18 годин.

Чому сонячне світло погано впливає на вино

Як бачимо, колір пляшки дуже впливає на пропускання ультрафіолетових променів. Було проведено дослідження та доведено, що пляшка бурштинового кольору (яку можна зустріти дуже рідко) майже повністю затримує ультрафіолетове випромінювання. Пляшка зеленого кольору має середню пропускну здатність, тоді як прозора пляшка майже не затримує ультрафіолетового проміння.

Історично склалося так, що виробництво зеленого скла простіше від інших кольорів та передувало розумінню впливу ультрафіолетового випромінювання на вино. В даний час виробники найчастіше використовують саме пляшки зеленого кольору.
Так само нашкодити вину можуть і флуоресцентні лампи або лампи, що не належать до LED. Тільки LED лампи є безпечними для вина.
Захист вина від світла, постійна низька температура та використання LED ламп продовжить життя цінної пляшки вина.
Також рекомендуємо звертати увагу на місце, де розташоване вино в магазині і в жодному разі не купувати вино, що стоїть біля вікна під прямим сонячним промінням.

Нагору