(0)

[email protected]
Пн. - Нд. 09:00 - 21:00
(098) 6902340
Новини
Назад07.10.2020

Як правильно організувати колекцію вин

Якщо ви купуєте пляшку вина для зберігання на довгі роки або тільки починаєте свою винну колекцію, а можливо, у вас вже є колекція з більш ніж 100 пляшок, то правильна організація зберігання є одним з ключових моментів.

Добре організована колекція дозволяє уникнути відкриття вина надто рано чи надто пізно. До того ж, ви зможете швидше знайти потрібне вино, що підходить до вашої події в житті.

Якщо ви колекціонуєте вино з корковою пробкою, такі пляшки необхідно зберігати на боці. Завдяки вину пробка з часом не висихає, що запобігає попаданню повітря всередину пляшки. Якщо повітря потрапить усередину пляшки, підуть процеси окислення і вино дуже швидко буде безнадійно зіпсовано. Однак пляшки із пластико-залізною пробкою можна зберігати і стоячи.

Іноді можна помітити, що колекціонери віддають перевагу пляшкам великого формату (понад 750 мл). У таких пляшках вино стабільніше і зберігається краще.
Правильна температура зберігання вина становить 12 ° C - 14 ° C при відносній вологості 55% - 75%. Темрява та відсутність ультрафіолетового випромінювання так само важливо для зберігання вина.

Не всяке вино підходить для тривалого зберігання. Більшість виробників роблять вино не придатним для тривалого зберігання. Тому при виборі вина для зберігання необхідно враховувати таке:
- Вина з високою кислотністю. Кислотність дуже важлива, т.к. згодом вона губиться.
- Червоні вина з високим вмістом танінів. Поліфеноли в танінах стабілізують колір та смак вина.
- Кількість алкоголю. Алкоголь – головний каталізатор згасання вина. Однак із цього приводу ведуться великі дебати і точної відповіді на це питання не існує.
- солодкість вина. Цукор є природним консервантом, тому солодкі вина зберігаються краще.

Як правильно організувати колекцію вин

Організувати колекцію можна кількома методами: осередковим, за стилем, за ціною, за регіоном, за кольором тощо. Вибирайте спосіб, який вам зручний.
Коли у вас буде більше 100 пляшок у колекції, відстежувати її буде важче. Для цього можна використовувати спеціальну програму на смартфон Cellartracker. За допомогою цієї програми ви легко зможете відстежувати свою колекцію, читати відгуки про вино та переглядати історію вашої колекції.

І наостанок, найцінніші вина варто зберігати подалі від очей, щоб не було спокуси їх відкрити.

Нагору