(0)

[email protected]
Пн. - Нд. 09:00 - 21:00
(098) 6902340
Новини
Назад16.02.2020

3 способи декантації вина

Наскільки ми можемо покращити смак вина, якщо його декантувати? У цій статті розглянемо 3 способи декантації, включаючи спірний метод гіпердекантації.

1. Декантер: класичний і найповільніший спосіб декантації. При цьому вино наливається у скляний графин із великою площею поверхні.

декантація вина - декантер


2. Аератор: ці пристрої пропускають повітря через вино, коли воно наливається в келих. Це найшвидший метод декантації.
3. Гіпер декантація: вино наливається в змішувальний пристрій (блендер)

Декантування слід застосовувати до всіх червоних вин. Процес додавання кисню у вино покращує його аромат та пом'якшує смак.
Не лише червоне вино можна декантувати. У деяких особливих випадках необхідно декантирувати і Шампанське.

Чому це відбувається?

На заводі вина виробляються та розливаються у безкисневому середовищі. Багато виробників практикують цей метод для збільшення терміну зберігання та старіння вина. Тим не менш, у вині продовжують відбуватися хімічні процеси з утворенням ароматичних сполук та поліфенолів. Ці процеси надають вину специфічного запаху.

У безкисневому середовищі в процесі хімічної реакції кисень заміняєтесь на сірку, що створює неприємний запах. Тому коли ви тільки відкрили пляшку вина, ви можете відчути запах часнику, м'яса або навіть пластику, поки цей запах не вивітриться. Крім іншого, декантування пом'якшує терпкий смак танінів. Кисень відіграє складну роль полімеризації танінів, хоча це й остаточно зрозуміло.

Що щодо гіпер декантації?

декантація вина - блендер

Оскільки цей метод спірний, ми б не рекомендували його використовувати. Після гіпер декантації вино втрачає свій аромат, з'являється дивний запах, схожий на запах горілки. Такоож це пом'якшило таніни у смаку, але вино втратило свій унікальний характер.

Нагору