Фільтроване та нефільтроване вино. Яке краще?
Вино це не лише напій, а й гра, хобі, яке люди люблять обговорювати. Як і будь-яке хобі, вино піддається новим трендам і технологіям. У наші дні у винній індустрії збільшується інтерес до нефільтрованих вин. Сама ідея фільтрованого вина не підтримує тренд натуральних продуктів.
Навіщо фільтрують вино?
У більшості випадків фільтруються солодкі білі вина, квіткові або фруктові сухі білі вина. Також великі виробники фільтрують свої вина. У нефільтрованих винах етап фільтрації пропускається. Але це не означає, що вино залишається каламутним. Такому вину дають час відстоятися, щоб дріжджі осіли на дно під дією гравітації. Після цього вино акуратно перекачують у нову ємність, залишаю осад у старій ємності. У результаті ми отримаємо майже таку ж прозорість та чистоту вина, як і при фільтрації. Але все одно у вині буде певний осад, який має мінімальний вплив на якість вина. Найчастіше у продажу можна зустріти нефільтроване вино малих виробників червоних вин, білі витримані у бочці вина, вина із завершеною вторинною ферментацією та сухі вина.
Не можна сказати, що нефільтровані вина погані. Однак те, що відбувається під час другої фільтрації, дуже важливо. З біохімічної точки зору, вино не що інше як напій, що перебуває у стані між соком та оцтом. Вино не є стабільним з'єднанням і весь час зазнає змін. І воно навіть може зіпсуватись. Будь-яка бактерія, яка залишається у вині, несе ризик псування вина.
Таким чином, ми можемо видалити бактерії фільтрацією (фільтровані вина) або придушити їх активність іншими способами (нефільтровані вина).
Пригнічення активності бактерій може бути зроблено під час повторної ферментації. Вино у пляшці не зіпсується, але втратить свій первісний фруктовий смак та свіжість, і трансформується у певний тип горіхового, кремового вина.
Так що ж вибрати? |